Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co tłumi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co kłopoty z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają zbyt niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może wynikać z bardzo rozmaitych powodów, które zawierają zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to na ogół alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie erekcja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowy klimat

Większość mężczyzn przeżywa stres za sprawą kłopotów zawodowych lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę albo uciekać, w następstwie tego na ogół dławimy tę naturalną reakcję, powodując, że nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.

admin

admin wrote 162 posts

Post navigation